5 лютого 2017 року в Мистецькому Арсеналі (м. Київ) в рамках Ukrainian Fashion Week Дарина Момот – магістр спеціальності «Управління фінансово-економічною безпекою» кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, взяла активну участь у проекті про протидію суспільства корупції під назвою «KORRUPTA». У рамках проекту успішно пройшов показ колекції-перформансу українських дизайнерок Моніки Бернар та Анастасії Сергачової.

Мета перформансу – показати проблему корупції в українському суспільстві шляхом гармонізації мистецтва моди та засобів візуалізації. Колекція складається з одягу білого кольору, лише дві моделі були вдягнені у червоне, аби символізувати Луганську та Донецьку області. Втілення Криму авторки проекту вдягнули у мішковину й представляли зі зав’язаними очима як символ політично й соціально-економічно розділеного суспільства.

2 3 4

5 6 7

Проект є метафорою реальності, у якій існує наше суспільство. Корупція в Україні пронизує всі сфери життя, і, незважаючи на зміну політичної еліти та прийняття заходів з протидії корупції, не зменшилася, а в деяких сферах навіть зросла на 5-18%. Про це свідчить порівняльний аналіз досліджень рівнів корупції в Україні, які проводилися компаніями Transparency International, Gallup International та Центр Разумкова у 2013-2016 роках. Відсутність принтів на одязі колекції свідчить про безбарвність життя суспільства с високим корупційним тиском. Корупція стала системним фактором, що веде до поглиблення соціально-економічної кризи в країні та є загрозою національній безпеці та політичній стабільності. За оцінками експертів, зниження Індексу сприйняття корупції Transparency International лише на один пункт призводить до відтоку з країни капіталу, рівного 0,5% валового внутрішнього продукту, а також до загального зниження доходів громадян щонайменше на 4%.

Автори проекту наголошують на активній участі громадянського суспільства у запобіганні корупції й боротьбі з нею для поглиблення розуміння суспільством факту існування, причин і небезпек корупції. Створення атмосфери громадянського неприйняття корупції символізує зафарблення полотен одягу у національні кольори. Від кожного з нас залежить в якій державі і суспільстві житимемо ми і наші діти, яким буде полотно нашого майбутнього. В умовах тотальної корумпованості всіх галузей влади на всіх рівнях тільки активна позиція громадянського суспільства спроможна подолати корупцію – зшити багату кольорами інклюзивну тканину майбутнього.


logo center

Новости