За підтримки Харківської обласної державної адміністрації в рамках Центру стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова розпочато навчально-інформаційну кампанію для державних службовців Харківського регіону. Метою цієї кампанії виступає мінімізація толерантного ставлення до корупції, підвищення ефективності системи запобігання корупційним проявам, співпраця держави і суспільства в антикорупційній діяльності.

Перший захід в рамках кампанії – проведення 15 квітня 2015 року практикуму для держслужбовців «Запобігання і протидія корупції в державному управлінні України, виховання доброчесності та запровадження належного урядування».

До переліку основних цілей практикуму для держслужбовців відносяться:

 • роз’яснення сутності корупції як загрози національній безпеці і національним інтересам України;
 • пояснення принципів належного урядування в державному управління України;
 • виховання доброчесності державних службовців;
 • визначення найбільш поширених корупційних проявів та ризиків в діяльності державних службовців у умовах запровадження нового антикорупційного законодавства для забезпечення застосування конкретних моделей поведінки у випадку виявлення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, в ситуаціях підвищеного корупційного ризику.

До кола учасників зібрання приєдналися:

 • заступник голови Харківської обласної державної адміністрації – Світлична Юлія Олександрівна;
 • ректор Університету – проф. Бабаєв Володимир Миколайович;
 • директор Центру стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту Університету проф. Ващенко Олександр Миколайович;
 • професор кафедри «Державне управління» КНУ імені Т.Г. Шевченка – Соловйов Віктор Миколайович;
 • голови 27 районних держаних адміністрацій Харківської області.

phoca thumb l DSC 5830

Урочисті збори почалися зі слів привітання до учасників завідувача кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту проф. Момот Тетяни Валеріївни. У виступі проф. Момот Т.В. відзначила, що у Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» вектором руху безпеки виступає саме оновлення влади та антикорупційна реформа. Для досягнення поставленої стратегічної мети Стратегією передбачено реалізацію таких першочергових реформ і програм:

 • реалізація нової Антикорупційної стратегії;
 • успішне впровадження нових антикорупційних механізмів, серед яких – декларування майнового стану публічних службовців, запобігання та врегулювання конфліктів інтересів, перевірка доброчесності службовців та моніторинг їхнього способу життя;
 • створення ефективної інституційної системи запобігання і протидії корупції.

Вперше навчально-інформаційна кампанія для державних службовців системно реалізується на прикладі Харківщини – провідного регіону України із запровадження загальноєвропейських підходів стратегічного розвитку із потужнішим науково-освітнім потенціалом.

Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації передала слова привітання та успішної праці учасникам зібрання від голови ХОДА – Райніна Ігоря Львовича та відзначила у своєму виступі: «На сьогодні в області розгорнуто велику роботу з протидії корупції, і ми це бачимо по регулярних затриманнях представників органів місцевої влади. Як казав Ігор Львович, у нас в області проводиться нещадна боротьба з корупцією. Під час нинішнього семінару фахівці ще раз показують ті механізми, якими можна попередити корупцію, і розповідають як діяти, коли ситуація вже переходить правову межу».

Директор Центру стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту ХНУМГ імені О.М. Бекетова к.е.н., доц. Ващенко О.М. у словах привітання зазначив: «Діяльність Центру стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту орієнтована на досягнення пріоритетів Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», а проведення практикуму для держслужбовців адаптовано для підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії корупції».

phoca thumb l DSC 5922

Проф. КНУ імені Т.Г. Шевченка Соловйов В.М. представив учасникам результати своїх наукових досліджень в авторському тренінгу для держслужбовців «Запобігання і протидія корупції в державному управлінні України, виховання доброчесності та запровадження належного урядування».

Увазі всіх присутніх було представлено на розгляд наступні питання:

 1. Поняття і сутність корупції, належне урядування та виховання доброчесності.
 2. Види корупції (низова, високопосадова, політична).
 3. Бюрократизм як середовище для існування корупції.
 4. Аналіз антикорупційного законодавства.
 5. Корупційні ризики в державно-управлінській сфері.
 6. Приклади зарубіжного антикорупційного досвіду.

Слухачі практикуму проаналізували сутність термінів «корупція», «корупційні діяння», «неправомірна вигода». Доповідач представив до уваги присутніх модель з восьми складових елементів належного урядування, а також перерахував п'ять причин його «дефіциту». До уваги слухачів доповідач висвітлив існуючі види корупційних ризиків: недоброчесність державних службовців, виникнення конфлікту інтересів, безконтрольність з боку керівництва, а також дискреційних повноважень. Окрім того, присутні розібрали приклади зарубіжного антикорупційного досвіду, проаналізували данні офіційної антикорупційної статистики України та вплив ментальності на рівень корупції у суспільстві.

phoca thumb l DSC 5837

phoca thumb l DSC 6025

phoca thumb l DSC 6051


logo center

Новини