30 вересня 2016 року в Національній академії прокуратури України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Протидія терористичній діяльності: міжнародний досвід і його актуальність для України». Цей науковий захід проводився Національною академією прокуратури України спільно з Українською національною групою Міжнародної асоціації кримінального права, Університетом банківської справи, Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація кримінального права», компанією Consilium Sp. z o.o. (Польща).

Метою проведення наукового заходу є об’єднання зусиль європейської наукової спільноти, представників законодавчої влади України та Європи, правоохоронних органів і спеціальних служб України та Європи, фахівців у зазначеній сфері, інших зацікавлених осіб у розв’язанні проблем протидії терористичній діяльності в Європі, обговорення міжнародного досвіду протидії терористичній діяльності і його актуальності для України, а також удосконалення антитерористичного законодавства та його правозастосування.

У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли понад 320 провідних вчених, представники вітчизняної науки та Польщі, представники Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, практичні працівники прокуратури, практикуючі юристи.

Серед учасників міжнародної конференції був і представник Центру стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту, голова сектору нормативно-правового забезпечення антикорупційного менеджменту Центру, к.е.н., полковник Чередниченко О.Ю., який представив учасникам заходу тези на тему «Використання досвіду провідних країн світу при запобіганні та припиненні на об’єктах залізничного транспорту злочинів, віднесених до терористичної діяльності», що увійшли до збірки матеріалів науково-практичної конференції.

Загалом під час міжнародного форуму учасники обговорили такі питання:

  • концептуальні підходи, міжнародно-правові та законодавчі аспекти протидії терористичній діяльності в Європі;
  • протидія поширенню ідеології тероризму та екстремізму;
  • інформаційна безпека і тероризм;
  • виявлення, припинення та розслідування фінансової підтримки тероризму – як важливої складової протидії терористичній діяльності: процесуальні, криміналістичні, кримінологічні напрями;
  • діяльність правоохоронних органів і спеціальних служб у сфері виявлення, припинення і розслідування злочинів, віднесених до терористичної діяльності, та мінімізація їх наслідків;
  • нелегальна міграція як передумова виникнення терористичної діяльності на території Європи.

За підсумками роботи конференції розроблено рекомендації, що демонструють прагнення її учасників до запобігання та протидії терористичній діяльності.


logo center

Новини